Tulipan (Tulipa) „Sun Lover”

Tulipan (Tulipa) „Sun Lover” to jedna z najpiękniejszych i najdłużej kwitnących odmian tulipana. Jest tak pełny, że bardziej przypomina piwonie, i kwitnie bardzo długo – na pewno 3 tygodnie(chyba ze nadejdzie fala upałów, wtedy niestety nieco krócej). Zakwita  w połowiemaja. Kwiaty są duże, o średnicy do 12 cm, żółte w drobniutkie plamki i smugi, nieregularnie przebarwione. Każdy kwiatek jest inny:)) Prawdziwe cudo!!!

Tulipan „Sun Lover” dorasta do 60cm wysokości. Liście są szerokie, ciemnozielone dorastające do  cm wysokości.

PIELĘGNACJA:

Trzeba też do razu po kwitnieniu odłamać główkę tulipana, by nie wysilał się na związywanie nasion, i w związku z tym miał w następnym roku grubszą cebulę, czyli szanse na ponowne ładne zakwitniecie. Poza tym zapobiegnie się w ten sposób rozwinięciu chorób, m. in. grzybowych. Po kwitnieniu rośliny stopniowo zamierają – latem wchodzą w stan spoczynku. Można je zostawić w ziemi, pozasilać i czekać do przyszłego roku, ale najlepiej po zaschnięciu liści (w czerwcu-lipcu) wykopać cebule, podsuszyć i zostawić w suchym, najlepiej chłodnym i przewiewnym miejscu do jesieni.

SADZENIE:

Tulipany należy sadzić od połowy sierpnia do grudnia – w zasadzie do zmarznięcia ziemi. Sadzi się je w rozstawie co 10-15cm, na głębokość 15cm, a małe cebulki oczywiście płycej. I najlepiej w koszyczku, bo myszy nie próżnują.

GLEBA I STANOWISKO:

Tulipany wymagają ziemi o odczynie obojętnym, gleby niezbyt ciężkiej, umiarkowanie wilgotnej. W czasie suszy aż do końca kwitnienia należy je podlewać co najmniej raz w tygodniu.

Stanowisko powinno być słoneczne, w przeciwnym razie łodygi się wyginają, są wyciągnięte, a kwiaty są słabsze.

W czasie sezonu wegetacyjnego trzeba je 2-3 razy zasilić nawozem wieloskładnikowym.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem danych osobowych jest Jadwiga Barteczko. Zapoznaj się z polityką komentarzy.