Lobelia laguna, stroiczka „Dark Blue”

Lobelia laguna, stroiczka „Dark Blue” to nieduża roślinka jednoroczna o zwisłym pokroju, drobnych zielonych listkach, wydłużonych pędach i ciemniejszych niebieskich dzwoneczkowatych kwiatkach z drobniutkim białym oczkiem. Kwitnie niezwykle obficie, od czerwca do października. Wiotkie, pokładające się  pędy mogą dorastać do 50cm długości.

Świetnie wygląda w skrzynkach balkonowych posadzona razem z innymi roślinami kwitnącymi lub iglakami; można ją też posadzić na rabacie. Znakomicie wygląda w wiszącej doniczce, tworząc zwiewną kulę.

Lobelia potrzebuje miejsca bardzo słonecznego, najwyżej lekko półcienistego – w cieniu robi się wiotka, „wyciągnięta” , no i słabo kwitnie. Ponieważ w naturze rośnie na wilgotnych łąkach, potrzebuje takiej własnie gleby – czyli żyznej, przepuszczalnej, próchnicznej i lekko wilgotnej; albo częstszego podlewania. Lobelia potrzebuje również obfitego nawożenia, najlepiej nawozami wieloskładnikowymi w płynie. Sama nawożę ją nawozem do roślin kwitnących „Plantico”, rozpuszczanym w wodzie, ale można też rozpuścić zwykłą”Azofoskę” – 2 łyżki na 10-litrową konewkę wody i podlewać co tydzień – dwa.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem danych osobowych jest Jadwiga Barteczko. Zapoznaj się z polityką komentarzy.