Świerk biały „Daisy’s White”

Świerk biały „Daisy White” (Picea alba) jest ślicznym małym iglakiem do każdego ogródka, na skalniak, a nawet na balkon. Osiąga 2m wysokości i jakiś 1m średnicy, ma równiutki piramidalny pokrój i delikatne jasnożółte/kremowe w maju, później żółtozielone, w ślicznym soczystym odcieniu igiełki. Jest również odporna na mróz. Oznaczyłam go jako iglak miniaturowy, gdyż rośnie dość powoli i raczej trwa to ponad 10 lat, zanim osiągnie te 2 metry. Ale kiedyś to nastąpi…
Wyhodowano również odmiany świerka białego w innych kolorach: niebieskawe-„Glauca” i żółtozłote-„Laurin” Najintensywniejsze zabarwienie mają młode przyrosty, dlatego świerk najładniejszy jest chyba w maju.
Bardzo dobrze rośnie w donicach.
Świerk biały „Daisy White”, tak jak wszystkie świerki lubi glebę dość żyzną, o kwaśnym odczynie.
Chyba jedyną jego wadą jest fakt, że dość regularnie atakują go przędziorki (to bardzo groźny szkodnik, potrafi w ciągu 2-3 tygodni zniszczyć nawet dużą roślinę), trzeba go więc opylać, najlepiej specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami jak np.Nissorum, Polysect, Talstar. Opryski trzeba po tygodniu powtórzyć, a potem jeszcze raz(w sumie 3 razy).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem danych osobowych jest Jadwiga Barteczko. Zapoznaj się z polityką komentarzy.