Najładniejsze minidrzewka

Wierzba „Hakuro Nishiki”, wisteria japońska „Rosea” i magnolia „Betty” oraz buki w odmianie kolumnowej to moim zdaniem jedne z najładniejszych małych drzewek do niedużego ogrodu.

Wisteria chińska czy japońska w zasadzie jest pnączem, ale  łatwością można z niej otrzymać drzewko przycinając ją już od osiagnięcia pożądanej wysokości, a nawet wcześniej – korona będzie przecież wyższa o dobre pół metra minimum. W przypadku wisterii trzeba jednak pamiętać o naprawdę solidnej podporze, w zasadzie takiej, jak przy planowaniu płotu do ogrodzenia – to naprawdę bardzo silne drzewo, o czym parokrotnie przekonałam się na własnej skórze.

Wierzba „Hakuro Nishiki” ma same zalety: elegancki pokrój, śliczne, zmieniające kolor liście przypominajace kwiaty i małe wymagania –  tylko słońce, no i woda – bo przecież każda wierba potrzebuje jej dosyć dużo.

Buki kolomnowe zwróciły moją uwagę nie tylko wąskim, kolumnowym pokrojem – mają też przepiękne, bordowe lub złotożółte, a przy tym duże i błyszczące liście. Doskonale znoszą przycinanie, no i nie zajmują wiele miejsca, a to w niedużym ogrodzie same zalety. Posadziłam buki „Dawyck Gold” i „Dawyck Purple” niedaleko siebie, by cieszyć się ich towarzystwem podczas posiłków w ogrodzie, na które czasem znajduję czas 😉

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem danych osobowych jest Jadwiga Barteczko. Zapoznaj się z polityką komentarzy.