Jednoroczne rosliny pojemnikowe

Po pełnej kwitnących drzew i krzewów wiośnie pozostało mi już tylko mgliste wspomnienie. Jaskrawo kwitnące azalie i romantyczne jabłonie ubrały eleganckie zielone szaty. Trudno, by w tym samym miejscu kwitło coś jeszcze…. Latem na ratunek przychodzą mi barwne jednoroczne rośliny w donicach. Mogę je dowolnie komponować i wymieniać. Donicę mogę przestawić w inne miejsce, gdy nie pasuje do wystroju. Albo posadzić w niej coś innego. Rośliny jednoroczne można też dosadzić do iglaka czy krzewu w donicy, dzięki czemu kompozycja dalej wygląda atrakcyjnie. I choć krzew już nie kwitnie, to jednoroczna roślinka swoim kolorem i pokrojem nadal  uzupełnia całość.

Surfinie, kocanki, niecierpki i pelargonie ratują mnie na dosyć pustynnym, betonowo – kostkowym terenie umożliwiającym wygodne dotarcie do drzwi wejściowych i garażu. Ze względu na słabsze nasłonecznienie sadzę tam doskonale kwitnące w cieniu nowogwinejskie niecierpki i niezawodne fuksje. W ostatnich latach nieźle tez sprawdziły się surfinie, chociaż w okolicach drzwi kwitły już znacznie słabiej – tam już jest dla nich po prostu za ciemno.

Natomiast w mocno nasłonecznionym miejscu bardzo polecam mało znane diascie – drobno kwitnące kwiatuszki w różnych odcieniach różu, świetnie znoszące małą ilość wody, wiatr,duże nasłonecznienie i silną konkurencję innych roślin. Ale najlepiej chyba radzą sobie kocanki – znakomicie się rozrastają nie zważając ani na brak słońca, ani na jego nadmiar.

Jak wyglądają niektóre jednoroczne roślinki w pojemnikach można zobaczyć na zdjęciach:

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem danych osobowych jest Jadwiga Barteczko. Zapoznaj się z polityką komentarzy.