Jednoroczne rośliny pojemnikowe

Po pełnej kwitnących drzew i krzewów wiośnie pozostało mi już tylko mgliste wspomnienie. Jaskrawo kwitnące azalie i romantyczne jabłonie ubrały eleganckie zielone szaty. Trudno, by w tym samym miejscu kwitło coś jeszcze…. Latem na ratunek przychodzą mi barwne jednoroczne rośliny w donicach. Mogę je dowolnie komponować i wymieniać. Donicę mogę przestawić w inne miejsce, gdy nie pasuje do wystroju. Albo posadzić w niej coś innego. Rośliny jednoroczne można też dosadzić do iglaka czy krzewu w donicy, dzięki czemu kompozycja dalej wygląda atrakcyjnie – i choć krzew już nie kwitnie, to swoim pokrojem nadal  uzupełnia całość.

Surfinie, kocanki, niecierpki i pelargonie ratują mnie na dosyć pustynnym, betonowokostkowym terenie umożliwiajacym wygodne dotarcie do drzwi wejściowych i garażu. Ze wzgledu na słabsze nasłonecznienie sadzę tam doskonale kwitnące w cieniu nowogwinejskie niecierpki i niezawodne fuksje. W ostatnich latach nieźle tez sprawdziły się surfinie, chociaż w okolicach drzwi kwitly znacznie slabiej – tam już jest dla nich poprostu za ciemno.

Natomiast w mocno nasłonecznionym miejscu bardzo polecam mało znane diascie – drobno kwitnące kwiatuszki w różnych odcieniach rożu, świetnie znoszące małą ilość wody, duże naslonecznienie i silną konkurencję innych roślin. Ale najlepiej chyba radzą sobie kocanki – znakomicie się rozrastają nie zważajac ani na brak słońca, ani na jego nadmiar :))

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem danych osobowych jest Jadwiga Barteczko. Zapoznaj się z polityką komentarzy.